keyboard_arrow_up BİST 118.400
keyboard_arrow_down USD 3,7691
keyboard_arrow_up EURO 4,6321
keyboard_arrow_down ALTIN 162,0749
İSTANBUL 4 °
23 Ocak 2018 Salı
backspace
Az Önce Oldu © 2017 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

AK Parti ve MHP ittifakında merak edilen formül

AK Parti ve MHP ittifakı sayesinde oy pusulalarının nasıl şekilleneceği merak konusu oldu.

AK Parti ve MHP ittifakında merak edilen formül
12 Ocak 2018 Cuma 17:37

Basılacak pusularla alakalı olarak iki ayı seçenek bulunuyor. Ya pusulada 'ittifak' yazılacak ya da yazılmayacak

AK Parti ile MHP arasındaki ittifak formülleri masaya yatırıldı. Oy pusulalarının nasıl şekilleneceğine ilişkin iki seçenek var.

İLK SEÇENEK

Habertürk TV'nin haberine göre, ilk seçenekte, iki partinin de amblemleri var ve ayrı ayrı isimleri yer alıyor. İttifaka ilişkin olarak ise herhangi bir ifade yer almıyor. Oy pusulasında her parti kendi ismi ile sadece seçimlerden önce partiler kiminle ittifak yapacaklarını kamuoyuna açıklayacaklar. AK Parti'nin bu seçeneğe daha sıcak baktığı belirtiliyor.

İKİNCİ SEÇENEK

İkinci seçenekte ise, pusulada AK Parti ve MHP logolarının üzerinde, partilerin anlaştığı bir başlık yer alacak. İttifak liderler tarafında 'milli mutabakat' olarak dile getirildi ancak bu ismin geçerli olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

Partiler burada tüzel kişiliklerini korurken hangi partinin kiminle ittifak yaptığı pusulada net bir şekilde görülecek. Bu da Devlet Bahçeli'nin ifade ettiği seçenek arasında yer alıyordu.

Yorumlar