Erdoğan: ÖSO ile birlikte zafere ulaşacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin'de şehit olan Astsubay Özalkan'ın cenaze töreninde konuştu.

Erdoğan:  ÖSO ile birlikte zafere ulaşacağız
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 11:48
23 Ocak 2018 Salı 13:42

Cumhurbaşkanı Erdoğan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında şehit olan Musa Özalkan’ın cenaze töreninde konuştu.

Erdoğan şu açıklamaları yaptı: "Rabbimiz, 'Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar diridirler ancak sizler bilemezsiniz.' Şu anda Musa evladımız bizi dinliyor. Çok önemli bir operasyonlar silsilesi içerisinde ordumuz, Mehmetlerimiz bu karda kışta, büyük bir mücadeleyi sürdürüyorlar. Kimlere karşı? Teröristlere karşı. Herhangi bir ırka karşı yapılan operasyon değildir. Bu operasyonda ÖSO ile birlikte zafere ulaşacağız. Kararlıyız, azimliyiz. Dünyada şu ülke nasıl bakmış, bu ülke nasıl bakmış, buna bakacak halimiz yok. Bu millet kendi göbeğini kendisi kesecek. Üç beş soysuza bu sınırlarda soluk aldırmayız. Yavrumuz attığı tweetlerle de adeta geleceği okudu. Adeta şehadetten kendisine gelecek olan paranın bile nereye yatırılması gerekeceğini orada bildirdi. Bu millet güçlü. Biz evladımızın bu vasiyetini zaten Türk milleti olarak kendimiz hallederiz. Onu da yerine getiririz.

Ailesi de zaten onlarla haşrolunacak. Rabbim bizleri de inşallah onlarla haşreylesin. Ben tekrar şehidimize de Lütfi Doğan'a da Allah'tan rahmet diliyorum."

Afrin şehidi Musa Özalkan için Ankara'da Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde tören düzenlendi. Törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Orgeneral Hulusi Akar, CHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bakanlar ve milletvekilleri katıldı.

Yorumlar