Afganistan'daki değişim bir gün arayla canlı yayına da yansıdı

Dünya Afganistan'da yaşanan olayları dehşetle izlerken CNN International muhabiri Clarissa Ward'ın canlı yayındaki değişimi ise gözlerden kaçmayan diğer bir ayrıntı oldu. Taliban'ın Kabil'e girmesinden bir gün önce normal kıyafetleriyle yayına çıkan Ward, bir gün sonra ise karaçarşafla görüntülendi.

Afganistan'daki değişim bir gün arayla canlı yayına da yansıdı
Son Güncelleme: 17 Ağustos 2021 Salı 13:47
17 Ağustos 2021 Salı 13:36

Taliban'ın Afganistan'ın başkenti Kabil'e girmeye başlamasıyla kentte kaos ortamı yaşanıyor.

Sözcü Muhammed Naim, her ne kadar kadınların azınlıkların haklarına ve şeriat hukuku kapsamındaki ifade özgürlüğüne saygı duyacağını açıklasa da, CNN muhabiri Clarissa Ward, Taliban'ın Kabil'i ele geçirmesini başörtüsü takarak duyurdu.

"ÇOK ŞEY DEĞİŞTİ"

CNN International Muhabiri Clarissa Ward, "İslam Emirliği'nin ilk günündeyiz. Çok şey değişti. Gördüğünüz gibi kılık kıyafet kuralları da değişti" ifadelerini kullanıyor.

ÇARŞAFLA YAYINA ÇIKTI

Taliban'ın Kabil'e girmesinden önce bölgedeki son durumu üzerinde tişörtle anlatan Ward, bu gelişmenin ardından şehri terk etmek yerine militanlarla anlaşma sağladı ve Taliban'ın dayattığı kılık kıyafet kurallarına uygun olarak kara çarşafla yayına çıktı.

Ward, Taliban'a yönelik "Dünyaya hukuk ve nizamı sağlayacaklarını kanıtlamak istiyorlar" derken şu değerlendirmede bulundu:

"Çok farklı bir hikaye var bugün. Hikaye sokakta olmayanlarla ilgili. Güvende hissetmeyenler, korkanlar, saklananlar var bu şehirde. On binlerce belki yüz binlerce kişi var. Onları göremiyoruz, bize konuşmuyorlar; çünkü korkuyorlar."

Yorumlar

turan En beğenilen yorum
algı yapıyor...cnn bunu bilerek yapar..