8 yaşındaki kardeşini vahşice öldürdü! Hakime sorduğu soru herkesi şaşırttı

Antalya Manavgat'ta geçtiğimiz yıl ağustos ayında 8 yaşındaki kardeşi Seyit Taha Yüksel'i 27 yerinden bıçaklayarak öldüren Sinan Yüksel, hakim karşısına çıktı. Müebbet hapis cezasına çarptırılan Yüksel'in hakime sorduğu soru ise herkesi şaşırttı.

8 yaşındaki kardeşini vahşice öldürdü! Hakime sorduğu soru herkesi şaşırttı - Sayfa 1

Manavgat'ın Kasaplar Mahallesi'nde ailesiyle yaşayan Sinan Yüksel, geçen yıl 4 Ağustos'ta polis merkezine gidip, kardeşi Seyit Taha Yüksel'i, Türkbeleni mevkisindeki ormanlık alanda bıçaklayarak öldürdüğünü söyledi. Olay yerine giden polis, Seyit Taha'nın cansız bedenini buldu

1 14
 
8 yaşındaki kardeşini vahşice öldürdü! Hakime sorduğu soru herkesi şaşırttı - Sayfa 2

Ceset üzerinde yapılan incelemede, çok sayıda bıçak yarası olduğu tespit edildi. Antalya Adli Tıp Kurumu'na götürülen Seyit Taha Yüksel'in cansız bedeninde, 9'u öldürücü olmak üzere 27 bıçak yarası olduğu belirlendi. Antalya Adli Tıp Kurumu Morg İhtisas Dairesi'nin raporunda ayrıca Seyit Taha Yüksel'in iki elinde de savunma yarası şeklinde bıçak yarası olduğu kaydedildi.

2 14
 
8 yaşındaki kardeşini vahşice öldürdü! Hakime sorduğu soru herkesi şaşırttı - Sayfa 3

Polis merkezinde işlemleri tamamlanan Sinan Yüksel, savcılık sorgusunun ardından sevk edildiği sulh ceza hakimi tarafından 'yakın akrabayı kasten öldürmek' suçundan tutuklandı. Sinan Yüksel'in poliste ve savcılıkta verdiği ifadede, uyuşturucu kullandığını, kardeşini de ailesinin onu çok sevmesi nedeniyle kıskançlık yüzünden öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

3 14
 
8 yaşındaki kardeşini vahşice öldürdü! Hakime sorduğu soru herkesi şaşırttı - Sayfa 4

"PİŞMAN DEĞİLİM"

Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı'nın cinayetle ilgili hazırladığı iddianamede, sanık Sinan Yüksel'in, "Biz 3 kardeşiz, ben en büyüğüm. Seyit Taha 8 yaşındadır. Olay günü saat 15.00 sıralarında Seyit Taha'ya 'Bir yere gidelim' dedim. Evden çıkmadan kimliğimle, yeşil saplı bıçağı da yanıma aldım. Türkbeleni'ne doğru kardeşimle gittik. Kardeşime önce sırtından bıçağı sapladım, sonra ön tarafından bıçakladım. Kardeşimi sevmediğim için onu öldürdüm. Daha sonra emniyete gidip teslim oldum. Ben tek başıma hücrede kalmak istiyorum. Bu durumu kendim istedim. Söyleyeceğim başka husus yoktur, pişman değilim" dediği belirtildi.

4 14