MSB açıkladı: 54 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'nin kuzeyinde yer alan Fırat Kalkanı Harekatı bölgesine düzenlenen operasyonda 54 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

MSB açıkladı: 54 terörist etkisiz hale getirildi
Son Güncelleme: 23 Nisan 2022 Cumartesi 16:55
23 Nisan 2022 Cumartesi 15:16

Eş zamanlı olarak Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgelerindeki TSK üslerine saldıran teröristlere karşı geniş çaplı operasyonlar düzenleyen Milli Savunma Bakanlığı, 54 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

MSB'den yapılan açıklama şöyle:

Dün Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi Mare yerleşim yerindeki polis kontrol noktasına Tank savar silahları ile saldırı gerçekleştirildi. Bu saldırıda maalesef Özel harekat polisimiz Aytaç Altunörs şehit oldu.

Bu saldırı ile eş zamanlı olarak TSK üslerine de havan tacizleri gerçekleştirildi. Daha sonra da tacizler hem Fırat Kalkanı hem de Zeytin Dalı Harekat bölgelerindeki üs bölgelerinde devam etti.

Bu saldırıların ardından meşru müdafaa kapsamında karşılık verildi ve geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Yapılan meşru müdafaa ve cezalandırma atışları ile operasyonlar neticesinde dünden bu güne kadar 54 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi.

Türk silahlı kuvvetleri şimdiye kadar tüm şehitlerimizin kanını yerde bırakmadı, bırakmıyor ve bırakmayacak. Yapılan her türlü taciz ve saldırılara anında misliyle karşılık verilecek ve TSK’nın operasyonları ile oluşan huzur ve güven ortamının bozulmasına asla izin verilmeyecektir.

Yorumlar