Kılıçdaroğlu’ndan seçim açıklaması: 23 Haziran’da her şeyi kontrol edeceğiz

TBMM’deki grup toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu 23 Haziran’da yapılacak seçimler hakkında, “23 Haziran'da sandık başında görev yapacak arkadaşlarımıza broşür vereceğiz, o sandıkta o kullananların listesini vereceğiz. Her türlü önlemi alacağız. Her şeyi kontrol edeceğiz" dedi

Kılıçdaroğlu’ndan seçim açıklaması: 23 Haziran’da her şeyi kontrol edeceğiz
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 12:04
11 Haziran 2019 Salı 16:06

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

 İzlanda’da Milli Takım’ın yaşadığı olaya değinen CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Spor centilmenlik içinde yapılan bir mücadeledir. Nasıl milli takımımızla gurur duyuyorsak, diğer ülkeler de gurur duyar. Bizim tarihten bize kalan bir mirasımız var. Fransız Milli Marşı okunurken yapılan protestoya üzüldüğümü belirtmek isterim. İzlanda'da yaşanan olay son derece üzücü. Kendisini medeniyetin en önemli aktörlerinden gösterenlerin kabul edemeyeceğimiz bir olayı yaşattıkları için büyük üzüntü duyuyorum. Onlar oraya bir mücadele için gidiyorlar, bir maç yapacak. Sonuçta yapılan centilmence yapılması gereken bir mücadeledir. Bunun daha başında yapılan tepkiyi doğru bulmuyoruz. İnşallah Milli Takımımız Fransa'ya karşı olduğu gibi bir başarıya imza atar” ifadelerini kullandı.

“İşsizlik umutsuzluktur”

İşsizlik hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, “Adaletsizliğin yoğun olduğu alanlardan birisi de işsizliktir. Herkes çalışmak, üretmek ister. İşsizlik umutsuzluktur. İşsizlik gelecekten beklentilerin bitmesi demektir. 8,5 milyon insan işsiz. Bunun 1 milyonu üniversite mezunu. İnsanlar geçinemiyor, iş arıyor. Biz iktidarda değiliz ama ceplerim 'İş istiyorum' diye doluyor. Bu pusulalar iktidar sahiplerine de geliyordur. Eğer bir hesap soracaksanız önünüzde 23 Haziran var. 17 yıldır bir ülkeyi tek başına yöneteceksin. Koalisyon da yok. Nasıl olur 8,5 milyon insan işsiz kalır? Herkes çalışsın, üretsin, emek harcasın.” açıklamasını yaptı

“Her şeyi kontrol edeceğiz”

CHP lideri Kılıçdaroğlu 23 Haziran’da yapılacak seçimlerle ilgili ise şu açıklamaları yaptı:

“Önümüzde seçimler olacak. Biz YSK'dan aynı sandık, aynı seçmen, aynı heyet, aynı zarf... 4 pusuladan biri nasıl yanlış hala anlatmadılar. 23'ünde sandık başında görev yapacak arkadaşlarımıza broşür vereceğiz, o sandıkta o kullananların listesini vereceğiz. Her türlü önlemi alacağız. Her şeyi kontrol edeceğiz. Ekrem Bey projelerini açıkladı. 23'ünde hepimizin görevleri var, tatile gidenlerin de görevini yapmasını lazım. Her şey çok güzel olacak diyorum.”

Yorumlar