Bakan Kurum: İstanbul'da 230 bin konutun acil dönüşüme ihtiyacı

17 Ağustos 1999 depreminin 23. yıl dönümünde Bakan Kurum önemli açıklamalarda bulundu. Esenler Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında konuşan Bakan Kurum, "Bu ülkede dar gelirli olup da ev sahibi olmayan tek bir vatandaşımız kalmayıncaya kadar çalışmaya devam edeceğiz. Eylül-Ekim gibi yeni konut kampanyası başlayacak. Birçok firma katılacak." dedi.

Bakan Kurum: İstanbul'da 230 bin konutun acil dönüşüme ihtiyacı
Son Güncelleme: 17 Ağustos 2022 Çarşamba 12:42
17 Ağustos 2022 Çarşamba 12:24

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 17 Ağustos 1999 depreminin yıl dönümünde kentsel dönüşüm çalışmalarına dair Esenler'de açıklamalarda bulundu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un açıklamalarından satır başları;

Hep birlikte inşallah 81 ilimizde 84 milyon vatandaşımızla birlikte depreme şehirlerimizi hazırlamaya devam edeceğiz. Esenler'de dünyanın en büyük kentsel dönüşüm alanı içindeyiz.
Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle cuma günü 2030 anahtarımızı, Esenlerli kardeşlerimize teslim edeceğiz. Ülkemizin deprem haritasına baktığımızda nüfusumuzun yüzde 71'i deprem riski taşıyor. Bu manada deprem değil, sağlıksız binalar vatandaşımızın canını alıyor. Bu manada dönüşümü hızlı şekilde gerçekleştirmemiz gerekiyor. Biz 2002'den bu yana kadar 1 milyon 170 bin konutun dönüşümünü yürütüyoruz.

İstanbul'da bugüne kadar 300 bin konut dönüşümü sağladık. Sahada devam eden projelerimiz 140 bine ulaştı.

 

Bakan Kurum, açıklamasının devamında 'müjde' olarak duyurulan sosyal konut projesine dair açıklamalarda bulundu...

"EYLÜL AYINDA PAYLAŞACAĞIZ"

Eylül ayında da Cumhurbaşkanımızın milletimizle paylaşacağı, cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini yapacağız. Gençlerimize, emekli vatandaşımıza, engelli vatandaşımıza ayıracağımız kontenjanla birlikte vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

Yorumlar