Merkez Bankası: Gerekli adımlar atılacaktır

Bankalar Birliği ve Merkez Bankası piyasalarla ilgili açıklama yaptı.

Merkez Bankası: Gerekli adımlar atılacaktır
Son Güncelleme: 16 Mayıs 2018 Çarşamba 13:57
16 Mayıs 2018 Çarşamba 13:06

Piyasalardaki dalgalanmalardan sonra ilk önce Bankalar Birliği 'Bankacılık sektörü riskleri doğru yönetip pozitif görünümü koruyacak güçte. Sorunlu kredi oranı düşük. Yapılandırılan kredilerde tahsilat oranı yüzde 80.' açıklamasını yapmıştı.

''Merkez Bankası: Gerekli adımlar atılacaktır''

Ardından Merkez Bankası piyasalardaki dalgalanmayla ilgili, ''Piyasalarda gözlenen sağlıksız fiyat oluşumları yakından takip edilmektedir. Gelişmelerin enflasyon görünümü üzerindeki etkileri de dikkate alınarak gerekli adımlar atılacaktır.'' açıklamasını yaptı. 

Merkez Bankası Başkanı AK Parti'de

Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya AK Parti Genel Merkezi'ne geldi. Ak Parti Genel Merkezi'nde Başbakan Binali Yıldırım ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de bulunuyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Genel Merkez'e geldiği ve burada MB Başkanı Çetinkaya ile görüşeceği belirtildi. 

Görüşmede Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan'ın da bulunacağı kaydedildi.  

PİYASADA NELER OLDU?

Dolar ve euroda son dönemde yaşanan hızlı hareketler yaşanıyor. dün Moody's ve ABD faizleri ile birlikte yükselişe geçen kurlar 4.50 liraya kadar çıkmıştı. Bugün sabahtan itibaren hareketin devamı görülürken dolar kuru 4.4310 TL, euro ise 5.2347 ile rekor seviyelere ulaştı.

Merkez'in açıklamasının ardından saat 13.10 itibariyle dolar kuru 4.4340, euro ise 5.2370 TL'den el değiştirdi.

 Piyasalarda Son Durum

Dolar: 4.16

Euro:  5.20

 

 
 

Yorumlar