Emekliye bayram ikramiyesi ne kadar 2018?

Emekliye ödenecek olan bayram ikramiyesi miktarı belli oldu mu? 2018 emekli bayram ikramiyesi hakkında detaylar haberimizde..

Emekliye bayram ikramiyesi ne kadar 2018?
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 11:51
28 Mayıs 2018 Pazartesi 09:25

Milyonlarca emeklinin beklediği bayram ikramiyesi haberi Binali Yıldırım’dan geldi. Binali Yıldırım hem emeklilere bayram ikramiyesi hakkında hem de birçok konuda yapılacak değişiklikler hakkında açıklamalarda bulundu. Peki ya emekliye bayram ikramiyesi ne kadar verilecek? Ne zaman verilecek?

Uzun bir süredir gündemde olan ve emeklilerin beklenti içinde olduğu emekliye bayram ikramiyesi konusunda, Başbakan Yıldırım'ın yaptığı açıklamalar, bu konuda bir gelişme bekleyen emeklileri sevindirdi. Kurban ve Ramazan bayramlarının öncesinde maaşlara ek olarak ikramiye yatıracak olan devlet, ikramiyeden 12 milyon emeklinin faydalanmasını sağlayacak.  Başbakan Binali Yıldırım'ın Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası yaptığı emekliye bayram ikramiyesi açıklaması milyonlarca emekli vatandaşı ve ailelerini heyecanlandırdı. Binali Yıldırım'ın bahsettiği emeklilere bayram ikramiyesi konusunun detaylarını merak eden vatandaşlar, bilgi edinmek için araştırma yapıyor.

Başbakan’dan Emekliye Bayram İkramiyesi Açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında emekliye bayram ikramiyesi açıklaması yaptı. İşte o açıklamalar;

"Şimdi önemli bir müjdeye geldik. Son madde emeklilerimizle ilgili. Emekli olmuş, aşağı yukarı 12 milyonun üzerinde vatandaşımız var emekli aylığı alan. Bunun dışında emekli olmadan aylık bağlanan gazilerimiz var, şehit yakınlarımız var, köy korucularımız var. Bunlar emekliliği hak etmesine gerek kalmadan, biliyorsunuz kanunda şehitlerimizin yakınlarına aylık bağlanıyor. Bunlar 12 milyon dışında. Diğerleri normal çalışıp yaşını dolduran emekliliği gelen emekliler, artı şehit yakınları, gaziler, sivil şehitler bu grup… Yani bütün devletten maaş alanlar, emeklilik dışında maaş alanlar. Bunlara da her yıl Ramazan bayramı öncesi ve Kurban bayramı öncesi olmak üzere birer ikramiye vereceğiz; bayram ikramiyesi.

Miktar ne?  Ramazan bayramı öncesi 1000 lira, kurban bayramı öncesi 1000 lira. Tabi bu 12 milyon üzerinde emekliyi düşündüğümüz zaman hatırı sayılır bir para ediyor. Emeklilerimiz daha fazlasına layık. Emeklilerin kendileri değil, dul ve yetimleri de dahil bundan istifade edecek. Dolayısıyla böylece 12 milyonun üzerinde emeklimize, ister az maaş alsın, ister çok maaş alsın bu bir bayram hediyesi, ikramiyesi olarak düşünülen bir şey. Burada bir şey yapmıyoruz. Maaşına şu kadar dediğin zaman o bir anlam ifade etmiyor. Çok alan çok alıyor, az alan az alıyor. Standart eşit miktarda aldığı emekli maaşına bakmadan böyle bir imkanı sağlamış olacağız. Hayırlı uğurlu olsun."

Emekliye Bayram İkramiyesi Ne Zaman Verilecek?

Bakan Ağbal emeklilere ödenecek 1000 liralık ilk ikramiyenin Haziran ayı başında verileceğini açıkladı. Emekliye bayram ikramiyesinden hemen sonra bayram gelmeden maaşları verilecek. Böylece emekliye çifte ödeme yapılmış olacak. Maaş zammı ise Temmuz ayında yapılacak.

Yorumlar

peyami pancarcıoğlu En beğenilen yorum
bekir sen ağaç kovuğundamı yaşıyorsun adam var diyor sen kimsin yok diyorsun
BEKİR KARADAYI
EMEKLİYE BAYRAM İKRAMIYESİ YOK? İNTİBAK YOK ? AİLE YARDIMI YOK ? KURBAN İKRAMİYESİ YOK? TOK ACIN HALİNDEN ANLARMI İŞTE BİZDE KOŞARAK GİDİCEZ SANDIĞA BAKAN HANIM BİZ ALIŞTIK AÇLIĞA BAKALIM SANDIK SONUÇLARINA ORADA GÖRÜŞEK HAYDİ HOŞ CA KAL ....