Ekonomide reform paketine TÜSİAD’dan destek

Yeni Ekonomi Programı Yapısal Dönüşüm Adımları 2019, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından duyuruldu. TÜSİAD, ekonomide reform paketine destek vereceklerini söyledi.

Ekonomide reform paketine TÜSİAD’dan destek
Son Güncelleme: 11 Nisan 2019 Perşembe 10:25
11 Nisan 2019 Perşembe 10:23

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yeni Ekonomi Programı Yapısal Dönüşüm Adımları 2019’u dün yaptığı açıklama ile duyurmuştu. Albayrak’ın duyurduğu pakette Kamu bankalarına 28 milyar liralık devlet iç borçlanma senedi (dibs) verilmesi, kıdem tazminatı reformunu hayata geçirilmesi, dolaylı vergilerin azaltılması gibi reformlar yer alıyor.

TÜSİAD’dan destek!

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), açıklanan hedeflerin başarısı için her türlü desteği vermeye devam edeceklerini duyurdu.

TÜSİAD şu açıklamalarda bulundu:

“Bugün açıklanmış olan yeni ekonomik reform paketinin ülkemizin sürdürülebilir büyüme hedefleri ve küresel rekabet gücü açısından olumlu sonuçlara vesile olmasını diliyoruz. Açıklanan hedeflerin başarısı için acilen gerekli çalışmalara her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.

Bu yönde hukuk devleti, temel hak ve özgürlükler ve kapsamlı bir eğitim reformu başta olmak üzere demokrasi, sosyal kalkınma ve yatırım ortamını güçlendirecek reformlara da ivedilikle ihtiyacımız vardır.

Böylece aynı zamanda ekonomide verimliliği, girişimciliği, yaratıcılığı ve inovasyonu ilerletmemiz mümkün olacaktır. İçinde bulunduğumuz uluslararası ekonomik ortamı ve ülkemizin ekonomik durumunu dikkate alarak, enflasyonun düşmesi için gerekli sıkı para ve maliye politikasının devamı ve kurumların bağımsızlığının güçlendirilmesi önceliktir"

Yorumlar