Ortaokulda Dövüş Kulübü kurdular!

Avcılar’da bir ortaokulda öğrencilerin bodrum katında sürekli olarak kavga ettikleri, diğer öğrencilerin de kavga anını cep telefonuyla kayda aldığı ileri sürüldü. Okulda yaşananlar akıllara Dövüş Kulübü (Fight Club)'nü getirdi.

Ortaokulda Dövüş Kulübü kurdular!
Son Güncelleme: 11 Ocak 2019 Cuma 16:26
11 Ocak 2019 Cuma 16:07

İstanbul Avcılar ilçesinde bulunan Deniz Köşkler Mahallesi’nde bir ortaokul içinde yaşanan olayda, okulun içerisindeki öğrenciler okulun bodrum katında sürekli olarak kavga ediyor.

Kız öğrencilerin birbirleri ile kavgası ise başka öğrenciler tarafından cep telefonu kamerası ile kaydediliyor. Yaşanan olayda çevrede hiçbir sorumlu öğretmenin olmadığı ise dikkatlerden kaçmadı. Velilerin iddiasına göre aynı okulda defalarca kez benzer olaylar yaşandı. Yine yetkililerin konuyla ilgilenmediği ifade eden veliler, genellikle güçlü öğrencilerin zayıf öğrencilere şiddet uyguladığını ileri sürdü.

Cep telefonu kamerasıyla kaydedilen görüntülerin ilkinde, bir kız öğrencinin diğerini tehdit ettiği ve sonrasında saç saça baş başa kavga ettikleri görülüyor. Görüntülerin devamında ise yine kız öğrencilerin kavga etmesi ve diğer öğrencilerin ayırmaya çalışmaları görülüyor.

Okulda yaşananlar akıllara Dövüş Kulübü (Fight Club)'nü getirdi.

Dövüş Kulübü (Fight Club) nedir?

Fight Club, Chuck Palahniuk'ün bir romanıdır. Kitap 1999 yılında David Fincher tarafından sinemaya uyarlandı. Filmin başrollerinde Brad Pitt, Edward Norton ve Helena Bonham Carter rol almıştır.

Dövüş Kulübü (Fight Club) kitabının- filminin konusu

Anlatıcı (Edward Norton)'nın jenerasyonu ölü bir jenerasyondur. Bir yolculuk sonrası evinin yanmış olduğunu gördüğünde arayabileceği tek kişinin yolculuk sırasında tanıştığı sabun satıcısı Tyler (Brad Pitt) olması da adeta bunun bir kanıtıdır. İçilen birkaç biranın ardından park yerinde Tyler, kahramanımızı kendine vurması için kışkırtacaktır. Aralarında başlayan bu kavga Anlatıcı'nın hayatını değiştirecektir. Bir süre sonra Anlatıcı, Tyler'ın yanına taşınır. Tyler'ın liderliğinde bir dövüş kulübünün kuruluşuyla bu kulüpte sayıları elliyi aşmamak kaydıyla genç erkekler birbirleriyle dövüşmeye başlayacaklardır. Kısa sürede popüler hale gelen kulüp ve Tyler hızlı bir şekilde bu ölü jenerasyonun mesihi haline gelir. Durum gün geçtikçe içinden çıkılmaz bir hal almaya başlamıştır.

Yorumlar