Rusya’dan S-400 açıklaması: Teslimat süreci sorunsuz ilerliyor

Türkiye’nin Rusya’dan alacağı S-400 savunma sistemi hakkında bilgi veren Rus devlet savunma sanayi şirketi Rostech'in direktörü Viktor Kladov, teslimat sürecinin sorunsuz ilerlediğini söyledi.

Rusya’dan S-400 açıklaması: Teslimat süreci sorunsuz ilerliyor
Son Güncelleme: 9 Mart 2019 Cumartesi 16:37
9 Mart 2019 Cumartesi 15:17

Rus devlet savunma sanayi şirketi Rostech'in Uluslararası İşbirliği ve Bölgesel Politikalar Direktörü Viktor Kladov, Türkiye’ye verilecek S-400 füze savunma sistemleri hakkında açıklamalarda bulundu.

“Süreç oldukça sorunsuz ilerliyor”

Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı S-400'lerin teslimat sürecinin sorunsuz ilerlediğini belirten Kladov, "Kimin hoşlanıp kimin hoşlanmadığını göz ardı ederek müşterek hareket ediyoruz. Bu bir ticarettir. Bu yalnızca bir iştir. Bu Türk hükümetinin bizden talep ettiği bizim de onlara vermeyi istediğimiz bir sistemdir. Ve şu ana kadar süreç oldukça sorunsuz ilerliyor" ifadelerini kullandı.

Konuya dair Rus bir gazeteci ile olan anısı da paylaşan Kladov, "Bir Rus gazeteci bana, 'Eğer ABD Türkiye'ye F-35 vermemesi, sizin onlara Su-35 sağlayacağınız anlamına mı geliyor?' şeklinde bir soru sormuştu. Ben de, 'Bu iş öyle yürümüyor. Buna öncelikle Türk hükümetinin karar vermesi lazım' şeklinde cevap vermiştim" dedi. 

Yorumlar