Gazze'deki Leyla bebeğe ne oldu? Gazze'de 8 aylık bebek Leyla'nın son görüntüleri

İsrail askerlerinin, Gazze sınırındaki göstericilere ateş açması sonucu hayatını kaybeden Filistinli sayısı 60'ın üzerine çıktı. Peki Gazze'deki 8 aylık Leyla'ya ne oldu? Leyla bebeğin annesi ne dedi? Gazze'de 8 aylık bebek Leyla'nın son görüntüleri

Gazze'deki Leyla bebeğe ne oldu? Gazze'de 8 aylık bebek Leyla'nın son görüntüleri
Son Güncelleme: 17 Mayıs 2018 Perşembe 15:53
17 Mayıs 2018 Perşembe 15:32

Bebeğin annesi ve teyzesi Seham ve Fatama Ghandour, yaşadıkları o acılı anı Euronews'e anlattı:

İsrail askerleri tarafından atılan gaz bombalarından etkilenerek yaşamını yitirdiği ifade edilen 8 aylık Leyla bebek, son yolculuğuna uğurlandı. Gazze'deki 8 aylık Leyla'ya ne oldu? Gazze'de 8 aylık bebek Leyla'nın son görüntüleri ile ilgili detaylar haberimizde.

Gazze'deki 8 aylık Leyla'ya ne oldu?

İsrail, önceki gün Gazze sınırında ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını protesto ederek barışçıl gösteri düzenleyen Filistinlilere yönelik katliam yaptı. Katliam da 8 aylık Leyla bebek de İsrail güçlerinin attığı göz yaşartıcı gaz bombalarından etkilenerek hayatını kaybetti.

Leyla bebeğin annesi ne dedi?

Anadolu Ajansına (AA) konuşan Leyla'nın annesi Meryem el-Gandur, İsrail güçlerinin, sevmeye doyamadığı yavrusunu elinden aldığını söyledi. Gözü yaşlı anne Gandur, önceki gün Leyla hasta olduğu için gösterilere katılamadığını ancak kendisinden habersiz Leyla'nın 13 yaşındaki abisinin kardeşini alarak anneannesinin yanına gösterilerin olduğu Gazze sınırına götürdüğünü anlattı.

Seham Ghandour, Leyla'nın annesi: "Kızımı aramaya çıktığımda, hastaneye kaldırıldığını söylediler. Ancak hastaneye gittiğimde kızımı kaybettiğimi anlamıştım."

Fatma Ghandour, Leyla'ın tezyesi: "Küçücük bir kıza dahi merhamet etmediler. Gaz bombası attılar ve onu göz yaşartıcı gazla öldürdüler. Çocuklar dahi, hiç kimse ye merhametleri yok. Onların gözünde bu insanlar ölene kadar suçlu."

Öte yandan, AP haber ajansına konuşan bir doktor, atılan gazın Leyla bebeğin ölümüne sebep olmadığını ve başka bir sebeple hayatını kaybettiğini iddia etti.

Gazze Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ise 2 bin 770'in üzerinde yaralı olduğu bildirildi.

Gelen yarılara müdahale etmekte zorlandıklarını ifade eden Filistinli doktor Ayman El Sahabani şöyle konuştu: "Dün gerçek bir katliam yaşandı. Sadece bizim hastanemize yaklaşık 500 yaralı getirildi ve bu rakam kapasitemizin 25 katı üzerinde. Yarıların çoğu belden aşağısı kısımlarından vurulmuştu. Hastaneye gelenlerin hepsine aynı anda müdahale etmeniz oldukça zor oldu"

Gazze'nin İsrail sınırına gelen Filistinliler, ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasını ve İsrail'in kuruluş yıl dönümünün 70. yılını protesto etmek için "milyonluk yürüyüş" adını verdikleri gösteriler düzenliyor.

Gazze'de 8 aylık bebek Leyla'nın son görüntüleri, Leyla bebeğin son görüntüleri

Gazze'deki Leyla bebeğe ne oldu? Gazze'de 8 aylık bebek Leyla'nın son görüntüleri

Gazze'deki Leyla bebeğe ne oldu? Gazze'de 8 aylık bebek Leyla'nın son görüntüleri

 

Gazze'deki 8 aylık Leyla bebeğin son video görüntüleri

 

Yorumlar