Dilencilik yapan kadının hesabından 5,5 milyon dolar çıktı

Lübnan’da yıllardır dilencilik yapan bir kadının hesabından 5,5 milyon dolar çıktı.

Dilencilik yapan kadının hesabından 5,5 milyon dolar çıktı
Son Güncelleme: 17 Mayıs 2018 Perşembe 15:37
17 Mayıs 2018 Perşembe 12:57

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta terk edilmiş bir aracı kendisine mesken edinen fiziksel engelli 54 yaşındaki Fatma Muhammed Osman komşuları tarafından ölü bulundu. Kadının yıllardır dilencilik yaptığı belirtildi.

 Kadının ev olarak kullandığı araçta 5 milyon 700 bin Lübnan lirası (4 bin dolar) bulunduğu belirtildi. Kadının ayrıca banka hesaplarından 5.5 milyon dolar çıktığı bildirildi.

 Fatma Muhammed Osman’ın İsrail’in Lübnan’ı işgal ettiği 1982 yılında beri aynı mahallede yaşadığı ifade edildi. Fatma'ya yıllardır yardım eli uzatanlardan kuyumcu Nebil el-Asta, yaptığı açıklamada, bir dilencinin üzerinden bu kadar para çıkması üzerine, "Onun serveti benimkinden çok daha fazla çıktı." dedi.

Fiziksel engelli Fatma'yı 2007 yılında kuyumcu dükkânı açtıktan sonra tanıdığını söyleyen Asta, dilenci kadından rahatsız olan esnafın bölgeden uzaklaştırılması için birkaç kez polise başvurduğunu aktardı. Ancak kendisinin de aralarında olduğu bazı kuyumcuların Fatma'nın gitmesini kabul etmediğini ve dükkânlarının önünde dilenmesine izin verdiklerini belirten Asta, kadının yıllar boyunca burada dilencilik yaparak müşterilerden para topladığını anlattı.

Yorumlar